ПОДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ


        

Консультація для батьків: "Дії під час виникнення пожежі"

Рятування потерпілих з будинків, які горять, та під час гасіння пожежі:

1.Перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною.

2.Відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря.

3.У дуже задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись.

4.Для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину.

5.У першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та людей похилого віку.

6.Пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу чи забиваються в куток.

7.Виходити із осередку пожежі необхідно в той бік, звідки дме вітер.

8.Побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) й щільно притисніть до тіла, за необхідності викличте медичну допомогу.

9.Якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, ні в якому разі не біжіть – це ще більше роздмухує вогонь.

10.Під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, воду, пісок, землю, кошму та інші засоби гасіння вогню.

11.Бензин, гас, органічні мастила та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом.

12.Якщо горить електричне обладнання чи проводка, вимкніть рубильник або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Пожежа у приміщенні:

1.Ви прокинулись від тріскоту пожежі й запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей приміщення, але не відчиняйте їх відразу.

2.Обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі, не відчиняйте їх - дим та полум’я не дозволять вам вийти.

3.Щільно зачиніть двері, а всі щілини й отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення.

4.Присядьте, глибоко вдихніть повітря, розчиніть вікно, висуньтеся та кричіть: "Допоможіть, пожежа!”, а якщо ви не в змозі відчинити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду.

5.Якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов’язково зачиніть за собою всі двері).

6.Якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть униз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину. Під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

Консультація для батьків на тему: 

«Вогонь – друг, вогонь - ворог»

Більшість нещасних випадків з дітьми можна запобігти, передбачаючи все, що може зробити дитина, створивши необхідні умови для безпечної життєдіяльності. У рамках суспільного дошкільного виховання неможливо вирішити весь коло проблем, пов'язаних з безпекою дитини, тому велика роль у цьому питанні належить батькам. Сила і стійкість сімейних впливів пов'язана з тим, що вони постійні і тривалі, повторюються в різноманітних життєвих ситуаціях. У родині є об'єктивні можливості включення дітей у побутову господарську діяльність, де і купуються навички безпеки. Дітям дуже подобається повторювати дії дорослих - це допомагає їм самим відчути себе дорослими.

Чомусь притягальною силою володіє для дітей вогонь. Спостерігаючи за тим, як користуються вогнем старші - запалюють газову плиту, розводять вогонь у печі, спалюють сміття, -діти хочуть, щоб їм дали спробувати, скажімо, розпалити багаття або запалити сірник.

Якщо поблизу трапляється пожежа, дитину так і тягне піти подивитися на вогонь, тому дуже важливо, щоб діти запам'ятали з малих років: із вогнем погані жарти, так як він легко може вийти з-під контролю і стати по-справжньому небезпечним. Маленьким дітям не можна грати з запальничкою і сірниками: від однієї випала з рук запаленого сірника або спалахнув коробка станеться пожежа, який охопить килим, фіранки, меблі і, нарешті, всю квартиру, а переляканий дитина просто втече. Ось чому в руках маленьких дітей вогонь особливо небезпечний.

Коли дитини старшого дошкільного віку вчать поводитися з вогнем або коли він просто стоїть біля запаленої плити, поруч обов'язково повинен бути хто-небудь із старших і уважно спостерігати за ним, щоб не трапилося біди.

Треба пам'ятати, що причиною пожежі можуть стати не лише дитячі пустощі з сірниками, запальничками, свічками, але й несправна електропроводка, не вимкнений з електричної мережі електроприлад (чайник, праска, фен, телевізор).

Електричний струм, що змушує працювати прилади, - наш помічник, але він може бути небезпечним і навіть викликати пожежу. Запах горілої гуми, паруючий проводок, що нагріваються при роботі розетка і вилка, проскакивание іскри під час увімкнення та вимкнення вилки з розетки - все це може призвести до пожежі.

Ось деякі правила, які треба дотримуватися:

·                   Йдучи з дому, закрийте газові конфорки, вимкніть з розеток всі електроприлади, погасіть світло.

·                   Не користуйтеся несправними електроприладами і проводкою.

·                   Вставте заглушки на розетки.

·                   Не накривайте лампи і світильники тканиною або папером.

·                   Не дозволяйте дітям гратися біля новорічної ялинки з петардами, бенгальськими вогнями, хлопавками.

·                   Влаштовуйте феєрверки на вулиці подалі від житлових будинків.

·                   Не зберігайте на кухні легкозаймисті рідини (бензин, гас, лаки, фарби, ацетон, спирт, рідкі олії). Їх слід зберігати в спеціальних пляшках або банках в металевому шафі і подалі від вогню.

·                   Якщо в будинку є піч, то ввечері, перед сном, загасіть вогонь повністю.

·                   Не сушіть білизну над газовою плитою.

Між педагогами та батьками має бути повне взаєморозуміння, так як різні вимоги, що пред'являються дітям в дошкільному закладі і вдома, можуть викликати у них розгубленість, образу або навіть агресивність.

З допомогою гри вихователі пропонують дітям наступний алгоритм поведінки:

Якщо в будинку щось загорілося - швидко піти або вибігти з кімнати або квартири, розповісти про це дорослим і просити їх зателефонувати за телефоном « 01», мамі на роботу;

подзвонити з телефону-автомата по телефону «01» і сказати, що в будинку пожежа, при цьому обов'язково треба назвати свою домашню адресу.

Якщо в квартирі багато диму - низько пригнувшись, рухатися до дверей, прикриваючи ніс і рот мокрою хусткою, рушником; загорівся одяг - падати і, катаючись, збивати вогонь.

Батьки повинні навчити дітей користуватися цим телефоном. Це вміння може виникнути і закріпитися в процесі спеціального тренінгу, при цьому батьки не повинні забувати про профілактику хибних викликів.

 



                    









     Пам'ятка для батьків:"Безпека дитини вдома."

Шановні батьки!

Як зберегти дітей від біди, як навчити їх безпечній поведінці та передбачити наслідки небезпечних розваг? Ці питання постійно встають перед вами.

Щоб зберегти життя та здоров’я дітей, пам’ятайте та виконуйте наступні поради:

1 Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!

2 Якщо виникла така потреба, не дозволяйте дитині відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму. Навчіть користуватись дверним вічком, нікому, крім батьків не відчиняти.                                                                                                                                                    3.Навчіть користуватись телефоном для виклику служб : 101, 102, 103, 104. Коли біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати швидку допомогу, чітко назвавши свої координати.

4.Розкажіть про небезпеку користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також входити у ліфт з незнайомими людьми.

5.Не дозволяйте дражнити тварин. Попереджайте розвиток в дитині жорсткого відношення до «друзів наших менших».

6.  Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно вмикати електро - побутові прилади

7. Зберігайте небезпечні предмети ( ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях.

8. У дітей необхідно формувати основи самозахисту. Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо…(незнайомий запропонує цукерку, загубив ключа від квартири, загубився один у місті тощо).

 9.Навчайте дітей безпеці життєдіяльності в повсякденні, в процесі організації екскурсій, бесід, спостережень, в створенні ігрових ситуацій та під час розваг.

Своїм прикладом навчайте дітей виконанню цих вимог. Приклад старших є для дітей кращим методом виховання!    Сподіваємось, що ця пам’ятка допоможе Вам зберегти дитину від біди!

 Консультація для батьків: «Безпечні іграшки навколо наших дітей»   


     Розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але й приємно дивує їхніх батьків. Роль іграшок у розвитку і вихованні дітей величезна, адже вони дозволяють дитині орієнтуватися в навколишньому світі, розвивати і реалізовувати свої здібності, виражати свої почуття. Але, до вибору іграшки потрібно підходити зважено – за красивою забавкою можуть ховатися неприємності та навіть небезпека.

   В Україні вимоги  до виробників та імпортерів іграшок, до матеріалів з яких вони виготовлені викладено у Державних санітарних правилах  і нормах безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей  (ДСанПіН 5.5.6.012-98). Також постановою КМУ  № 151 від 28.02.2018 затверджено Технічний регламент безпечності іграшок.

   Дія Технічного регламенту поширюється на продукцію, що розроблена або призначена для використання у грі дітьми віком до 14 років. У додатках до Технічного регламенту визначено, яка продукція не вважається іграшкою, зазначено особливі вимоги щодо безпечності іграшок, перелік алергенних ароматичних речовин, які не повинні міститися в іграшках. Відповідність іграшки до вимог Регламенту підтверджується нанесенням на кожну іграшку, та (або) її пакування, інструкцію з експлуатації або інший супроводжувальний документ знака відповідності технічним  регламентам.

   Нанесення знака відповідності технічним  регламентам, після виконання процедур підтвердження відповідності, є обов’язком виробника або уповноваженої ним особи, чи особи, яка вводить іграшку в обіг. Введення в обіг іграшок без нанесеного національного знака відповідності заборонено. Документально це обов’язково повинно бути підтверджено декларацією про відповідність іграшки вимогам Технічного регламенту.

   Декларація відповідності є обов’язкова!

   На що необхідно звернути увагу при виборі іграшок, щоб не нашкодити дитині.

  • Матеріал - безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною, твердою на дотик, без різких запахів.
  • Розмір іграшки - щоб іграшка була корисною для дитини, вона повинна відповідати віку і розміру дитини. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки – важлива інформація!
  • М’яка іграшка – міцні, цільні шви. Зашиті абияк іграшки з яких звисають нитки, а з швів видно наповнювач, краще не купувати.
  • Краї та кути –не має бути подряпин, сколів і тріщин гострих кутів і гострих деталей.
  • Кріплення деталей - переконайтесь, що всі деталі іграшки закріплені надійно.
  • Шумовий ефект - максимум, який може видавати іграшка, не повинен перевищувати 65 децибел.
  • Місце покупки - в великих спеціалізованих магазинах шанс купити небезпечну іграшку суттєво нижчий.
  • Супровідні документи - завжди звертайте увагу на етикетку і упаковку іграшки. По-справжньому безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані:
  • Матеріал, з якого вона виготовлена;
  • Назва та адреса виробника;
  • Вікові обмеження;
  • Знак відповідності (повинен наноситися на іграшку та бути видимим, розбірливим і незмивним).

   Також у разі потреби має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це – конструктор), спосіб обробки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

   Спеціальні попередження та позначення щодо обережності під час користування окремими категоріями іграшок.

   «ПОПЕРЕДЖЕННЯ» , саме слово повинно друкуватися жирним шрифтом не менше 12 розміру, та великими буквами.

  • Іграшки, не призначені для користування дітьми віком до 36 місяців - повинні містити попередження “Не призначено для дітей віком до 3 років” чи “Не призначено для дітей віком до 36 місяців” або зображення.
  • Іграшки для стимулювання активності - “Лише для використання в домашніх умовах”.
  • Функціональні іграшки - “Використовувати під безпосереднім наглядом дорослої особи”.
  • Хімічні іграшки - “Не призначено для дітей віком до ___ років. Використовувати під наглядом дорослої особи”.
  • Ковзани, роликові ковзани, ролери, скейтборди, самокати та іграшкові велосипеди - “Необхідно використовувати захисне спорядження. Не використовувати під час дорожнього руху”.
  • Іграшки для гри на воді - “Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, та під наглядом дорослої особи”.
  • Іграшки, що розміщені в харчових продуктах - “Усередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи”.
  • Імітатори захисних масок і шоломів - “Ця іграшка не забезпечує захисту”.
  • Іграшки, призначені для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячою коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів - “Для запобігання можливому травмуванню внаслідок заплутування зніміть цю іграшку, коли дитина намагатиметься піднятися на руки, коліна або в положення повзання”.
  • Пакування для ароматичних речовин у настільних іграх для розвитку органів нюху, косметичних наборах і іграх для розвитку смакового сприйняття - “Містить ароматичні речовини, що можуть спричинити алергію”.

   Дотримання вимог суб’єктом господарювання  Технічного регламенту, надає можливість українським споживачам купувати якісну продукцію.

   Нагадуємо! Постановою КМУ № 172 від 19.03.1994 р. встановлено Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), і в цьому переліку: дитячі іграшки м’які та дитячі іграшки гумові надувні. Тому, якщо іграшка належної якості вже придбана  (в ній відсутній брак виробника), то повернути чи обміняти її споживач не має права.





Безпека під час прогулянки


Сам удома


Пожежна безпека

"Кошеня - вчитель"
казка про гігієну та здоров'я





Немає коментарів:

Дописати коментар